Brak środków na koncie telefonu komórkowego bywa dla nas kłopotliwy, szczególnie jeśli musimy wykonać ważny telefon lub wysłać wiadomość, albo gdy znajdujemy się w podróży i chcemy mieć telefon w pogotowiu. W takiej sytuacji konieczne jest szybkie doładowanie telefonu. Sprawdźmy gdzie i jak szybko zasilimy nasze konto.

Jak doładować telefon na kartę?

Jeśli chcemy doładować telefon na kartę, mamy na to szereg sposobów. Najprostszy z nich to doładowanie konta przez internet. Takie doładowanie telefonu można zrealizować przez całą dobę, gdy posiadamy konto bankowe i dostęp do sieci. Można także skorzystać z doładowania z innego numeru, za które zostanie obciążone konto doładowującego (niezależnie czy posiada numer na kartę czy abonament). Inny sposób to udanie się do bankomatu – w większości dostępna jest już funkcja zasilenia konta telefonu, po wprowadzeniu karty. Potwierdzeniem doładowania konta jest wydruk z bankomatu oraz SMS informacyjny. Wygodnym rozwiązaniem jest także doładowanie telefonu w najbliższym sklepie, w trakcie codziennych zakupów.

Doładowanie telefonu w sklepie

Biorąc pod uwagę spore zainteresowanie doładowaniami telefonów, coraz więcej sklepów posiada takie rozwiązanie w swojej ofercie. Są to nie tylko sklepy sieciowe, ale także osiedlowe. Doładowanie telefonu w sklepie jest bardzo popularnym sposobem na uzupełnienia środków na koncie, gdy jesteśmy w drodze. Jeśli zdecydujemy się na doładowanie telefonu w takiej placówce, powinniśmy zwrócić uwagę na loga operatorów umieszczone na witrynie. Może się okazać, że dostępne są doładowania tylko niektórych sieci. Informacje na temat punktów sprzedaży łatwo sprawdzimy w internecie.

Sposoby na doładowanie telefonu w sklepie

Telefon w sklepie można doładować na trzy sposoby. Po pierwsze – wystarczy nabyć specjalną kartę zdrapkę dedykowaną swojej sieci lub wydruk z terminalu ze specjalnym kodem, a także kupić starter na kartę. Karty zdrapki są spotykane coraz rzadziej, jednak można je znaleźć jeszcze w niektórych sklepach. Każdy operator posiada zdrapki w nominałach od 5 do 200 złotych.

Analogicznym rozwiązaniem są paragony z doładowaniem, które drukowane są przez sprzedawcę w chwili zakupu. Wykorzystuje się do tego specjalny terminal płatniczy. Wystarczy udać się do sklepu oferującego tego typu usługę i podać sprzedawcy nazwę operatora wraz z kwotą doładowania. Sprzedawca wprowadza te dane do terminala i przeciąga kartę identyfikacyjną. Następnie terminal wysyła do operatora zapytanie o telekod. Gdy telekod się już pojawi, drukowany jest on razem z potwierdzeniem transakcji. Osoba, która chce uzyskać takie doładowanie telefonu, może zazwyczaj dokonać płatności za pomocą gotówki lub karty płatniczej.

Ostatnim sposobem, który wykorzystują osoby zmieniające numer, bądź rozpoczynający swoją przygodę z ofertą na kartę, jest zakup startera. Startery dostępne są w różnych nominałach – od 5 do nawet 500 złotych. Mogą się różnić między sobą nie tylko wysokością opłat za rozmowy, smsy i transfer danych, ale także dodatkowymi udogodnieniami, jak darmowy pakiet danych (ważny przez określoną liczbę dni), możliwość prowadzenia bezpłatnych rozmów z osobami z tej samej sieci czy też brak terminu ważności samego pakietu. Oprócz tego, jeśli chodzi o starter na kartę, przy doładowaniach na wyższą kwotę możemy zyskać gratis określoną ilość środków, szczególnie w specjalnych okresach promocyjnych. Wszystko jest uzależnione od operatora, który oferuje starter pack.

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here