Osoby, które pracują dla danego zakładu pracy przez czas krótszy niż pół roku, mogą z powodzeniem skorzystać z dwutygodniowego okresu wypowiedzenia. Jest to dla nich niezwykle korzystne w sytuacji, gdy chcą zmienić pracę. Nie bez powodu podaje się, że wcześniejszy staż u danego pracodawcy może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie wiążą z daną branżą swojej przyszłości. Wynika to z faktu, że czas odbywania stażu lub robót interwencyjnych ze skierowania z Urzędu Pracy nie wlicza się do okresu, od którego zależy długość okresu wypowiedzenia.

Jak liczyć dwutygodniowy okres wypowiedzenia umowy o pracę?

Jak liczyć dwutygodniowy okres wypowiedzenia umowy o pracę?Każdy, kto zamierza rozstać się w przyjaznych warunkach, powinien wiedzieć o kilku kwestiach. Przede wszystkim dobrze jest mieć świadomość, jak liczyć dwutygodniowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Nie jest to zadanie zbyt trudne, zważywszy na to, że kwestia ta została dokładnie uregulowana w obowiązujących przepisach kodeksu pracy. Warto nadmienić, że wyliczenia należy rozpocząć od określenia dnia, w którym wypowiedzenie jest składane. Najbardziej korzystne z punktu widzenia pracownika jest złożenie wypowiedzenia w ostatnim dniu pracy w danym tygodniu. Takie oświadczenie sprawi, że umowa ulegnie rozwiązaniu już po upływie dwóch tygodni.

Inaczej wygląda sytuacja osób, które zdecydują się na złożenie wypowiedzenia w innym dniu tygodnia, w szczególności wtedy, gdy następuje ono najwcześniej. Wtedy nabierze ono mocy prawnej dopiero w ostatnim dniu tygodnia, w którym pracownik wykonuje pracę. Jak widać na tym przykładzie, osoby pracujące w sobotę będą zobligowane do pozostawania w stosunku pracy przez niemal trzy tygodnie. Z takiego faktu będą cieszyć się jedynie ludzie, którzy chcą trochę dorobić przed zmianą miejsca wykonywania obowiązków zawodowych. Z drugiej jednak strony przyszły pracodawca może wymagać, aby pracownik był dyspozycyjny jeszcze w okresie wypowiedzenia. Dlatego planując zmianę pracy, warto skorzystać z przysługującego dotychczas urlopu wypoczynkowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w czasie jego trwania wykonywać pracę na rzecz podmiotu trzeciego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here