Jak można zarobić? Zasadniczo są dwie opcje. Możesz sprzedać swoją pracę albo pomnożyć swoje oszczędności. To podstawa – reszta to już różne wariacje tych dwóch zasadniczych możliwości. Jeśli nie posiadasz oszczędności nie pozostaje ci nic innego jak zarabiać poprzez wykonywanie pracy. Czy będzie to praca na etacie czy też praca na zasadzie freelancingu to już zależy od ciebie. Jeśli jednak dysponujesz sporymi oszczędnościami możesz zarabiać poprzez inwestycje. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć ci obie te opcje.

Zarabianie poprze pracę

W pierwszej kolejności możesz zarabiać pieniądze pracując na etacie. Jednak mało kto zbija na tym kokosy. Jesteśmy najbardziej zapracowanym narodem w Europie ale większość Polaków zarabia znacznie mniej poniżej swoim oczekiwań. W zasadzie są to zarobki pozwalające na bardzo przeciętn egzystencję. Nic dziwnego, że szukamy sposobów aby nasze zarobki zwiększyć.

Jak można zarobić więcej? Przede wszystkim jeśli jesteś mocno związany ze swoim miejscem pracy a nie godzisz się marną płacę spróbuj podnieść swoje kwalifikacje. To wymaga dużej cierpliwości i nakładu pracy. Ale tym sposobem stworzysz sobie szanse na awans i lepszą pensję.

Jeśli jednak jesteś bardziej mobilny pomyśl o zmianie pracodawcy. Obecna sytuacja na rynku pracy w Polsce jest bardzo korzystna dla pracownika. To dobry czas na zmianę pracy na lepszą. Tym bardziej, że pracodawcą często walczą o pracowników oferując im naprawdę korzystne warunki.

Możesz również pomyśleć o wyjedzie do pracy za granicę. Praca w Niemczech z racji sąsiedztwa z Polską jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla polskich emigrantów zarobkowych. Nie musisz nawet znać języka niemieckiego by móc zarabiać na poziomie tamtejszej stawki minimalnej – 8,50 euro za godzinę pracy. Jak na polskie warunki to naprawdę godziwe zarobki. Za takie pieniądze możesz pracować w rolnictwie przy zbiorach albo na budowie jako niewykwalifikowany pomocnik.

Jeśli powyższe opcje cię nie satysfakcjonują to może dobrą opcją będzie dla ciebie założenie własnej działalności gospodarczej. To oczywiście wymaga dużo samozaparcia i nieco odwagi. Ale praca na własny rachunek może pozwolić na naprawdę duże zarobki.

Jak można zarobić? Pomnażaj oszczędności

Jeśli jednak posiadasz spore oszczędności to możesz spróbować zarabiać poprzez inwestycje. Zakup akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych może okazać się szansą na duże zyski. Zarobkiem może być dla ciebie również wypłata dywidend, które przeprowadzają niektóre spółki dzieląc się w ten sposób swoim zyskiem z akcjonariuszami. Swoje oszczędności możesz ulokować również w kryptowalutach. Prognozy dla bitcoina wciąż są bardzo optymistyczne i nic nie stoi na przeszkodzie abyś mógł coś uszczknąć dla siebie z tego tortu. W przypadku zarabianie poprzez inwestycje trzeba jednak najpierw postarać się o maksymalne zniwelowanie ryzyka utraty kapitału.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here