Kartę płatniczą posiada prawie każdy z nas – przedsiębiorcy jak i osoby pracujące na etacie. Nie każdy właściciel firmy zdaje sobie jednak sprawę, że może posiadać kartę płatniczą przeznaczoną specjalnie dla potrzeb jego przedsiębiorstwa, co pozwoli na rozgraniczenie wydatków prywatnych od biznesowych.

Jaka jest różnica między kartą płatniczą firmową a prywatną?

Zwykłą, prywatną kartę płatniczą może otrzymać tak naprawdę każdy z nas. Karta płatnicza dla firmy jest dostępna jedynie dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą, ale też dla osób upoważnionych przez przedsiębiorcę. To chyba największa, a zarazem najbardziej oczywista różnica. W przypadku posiadania takiej karty, podczas jakiejkolwiek płatności nią, obciążany jest bezpośrednio rachunek bieżący firmy. Czasami, w przypadku firmowych kart kredytowych, bank przyznaje firmie limit kredytowy.

Kiedy firmowa karta płatnicza okaże się dobrym rozwiązaniem?

Karty płatnicze dla firmy często wykorzystywane są przez pracowników przedsiębiorstwa. W przypadku konieczności dostarczenia dużej ilości gotówki w określone miejsce, posiadanie takiej karty gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo. Niejednokrotnie pracodawca wręcza taką kartę pracownikom np. w sytuacji wyjazdu w delegację, gdy zachodzi potrzeba zapewnienia przez przedsiębiorcę środków do życia. Takie wydatki pokrywane są w pełni przez gotówkę zgromadzoną na koncie firmowym. Karta płatnicza dla firmy często jest też sposobem zwierzchników na pewną kontrolę wydatków. Istnieje tu możliwość pełnej analizy sposobu wykorzystywania środków nie tylko przez pracowników, ale też przez wspólników czy innych członków przedsiębiorstwa. Po zalogowaniu się do bankowości mobilnej możliwe jest pozyskanie dokładnego wykazu transakcji dokonanych firmową kartą płatniczą. Możemy też przeanalizować, jak te wydatki wpłynęły na ogólną sytuację finansową działalności gospodarczej. Igoriacard.com pozwala nam na bardzo proste założenie i zamówienie firmowej karty płatniczej, zarówno dla małych jak i dużych przedsiębiorstw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here