Obróbka metalu jest procesem technologicznym, który zmienia między innymi kształt, wielkość i wymiary metalu. Jest to bardzo precyzyjny i dokładny proces, który wymaga nowoczesnego parku maszynowego. Okazuje się, że z różnego rodzaju produktów, poddanych obróbkom termicznym i mechanicznym korzystamy w wielu dziedzinach życia. Czy są firmy w Polsce, które mają tak bogate zaplecze?

Na rynku jest parę firm, które zajmują się obróbką metalu, w tym obróbką skrawaniem CNC. Jedną z takich firm jest działająca od prawie 40 lat duża firma KEL-MET. Posiadają klientów w ponad 35 krajach, zdobyli opinię rzetelnego i solidnego przedsiębiorstwa produkcyjno, handlowo – usługowego. Z całym przekonaniem można powiedzieć, że jest to duża firma, ponieważ ma dużą powierzchnię budynków zapełnioną własnym, różnorodnym parkiem maszynowym. Dzięki temu działalność tej łódzkiej firmy nie ogranicza się tylko do obróbki metali i tworzyw sztucznych. Dodatkowo zajmuje się produkcją wyrobów z branży motoryzacyjnej (między innymi: sygnał dźwiękowy, odłącznik akumulatora, napinacz paska rozrządu, połącznik hydrauliczny, blokada zapłonu, termostat filtra powietrza, koło pasowe) oraz militarnej (między innymi: kajdanki, pałki policyjne, uchwyt do pałki, kluczyki do kajdanek, kabury do kajdanek).

Koncesja na wytwarzanie pałek policyjnych

Okazuje się, że w Polsce chcąc wytwarzać i sprzedawać pałki policyjne potrzebna jest koncesja. Wynika to z faktu, że pałki policyjne produkcji KEL-MET, ze względu na konstrukcję,traktowane są jako broń. Z tego względu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w 2012 roku wydało koncesję ma wytwarzanie i obrót materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją, wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym. Ciekawostką jest to, że firma KEL-MET jest jedynym producentem pałki zbrojnej w Polsce. Jest ona tak skonstruowana, że jest w stanie uchronić przed najmocniejszymi uderzeniami, a jednocześnie umożliwia łatwe obezwładnienie przeciwnika. Wewnątrz pałki policyjnej jest zbrojenie ze stali sprężynowej, które podnosi jej wytrzymałość. W ofercie sprzedażowej są również uchwyty do pałek policyjnych. Jedna z opcji do wyboru, to standardowy uchwyt metalowy, a druga to lekki uchwyt z tworzywa sztucznego. Jest on tak samo wytrzymały jak uchwyt plastikowy. Policja zamawia w firmie KEL-MET kajdanki policyjne. Są one wykonane ze stali nierdzewnej ( jest ona antyalergiczna, wytrzymała na zniszczenie i rdzewienie), są niezawodne i wytrzymałe. Oprócz kajdanek Policja zaopatrywana jest w akcesoria do kajdanek, takie jak kabury, kluczyki lub przecinaki.

Inne produkty i usługi

Zaletą firmy jest to, że zajmują się także projektowaniem na potrzeby własne oraz na potrzeby klientów zewnętrznych. Wpływa to znacząco na cenę gotowego produktu, ponieważ nie ma potrzeby zamawiać projekt wyrobu w innych firmach, tylko korzysta się z nowoczesnego programu komputerowego. Innym samodzielnym kierunkiem jest produkcja różnych narzędzi. Przyczynia się to do dobrze wyposażonej narzędziowni oraz do wykonywania wielu zleceń produkcji narzędzi od zewnętrznych firm i koncernów. Coraz rzadszą usługą, którą świadczą firmy jest obróbka galwaniczna. Firma KEL-MET wychodzi naprzeciw potrzebom poszczególnych mniejszych i większych firm i oferuje kompleksowe usługi.

Być może nigdy nie zastanawialiśmy się, gdzie jest zaopatrywana Policja w tak niezbędny sprzęt jak kajdanki, uchwyty do kajdanek, pałki policyjne czy inne niezbędne akcesoria. W tym artykule poświęciliśmy dużo uwagi produktom policyjnym, ale firma KEL-MET świadczy wiele innych usług, związanych na przykład z obróbką CNC

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą Nedio.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here