ISO 50001:2018 to zmodyfikowana międzynarodowa norma zarządzania energią, zapewniająca solidne ramy dla optymalizacji efektywności energetycznej w organizacjach sektora publicznego i prywatnego. Certyfikacja ISO 50001:2018 świadczy o zobowiązaniu firmy do ciągłego doskonalenia zarządzania energią, co pozwala jej dawać przykład w branży i spełniać odpowiednie wymogi prawne.

Działalność przedsiębiorstw a kryzys energetyczny 

Istnieje wiele korzyści z uzyskania certyfikatu ISO 50001. Standard ten pozwala przedsiębiorstwom na ustalenie praktyki w zakresie wykorzystania energii, która zmniejsza ryzyko biznesowe oraz poprawia funkcjonowanie całej organizacji. Norma pomaga firmom zwiększyć wydajność energetyczną i obniżyć koszty, a jednocześnie przyczynia się do zminimalizowania negatywnego oddziaływania korporacji na środowisko i zmniejszenie skali kryzysu energetycznego. 

Audytor Wewnętrzny ISO 50001:2018 to stanowisko, które jest pożądane w wielu przedsiębiorstwach. Osoby, które są zainteresowane szkoleniem z tego zakresu, więcej informacji znajdą na stronie https://szkolenia.bureauveritas.pl/

Najważniejsze korzyści z certyfikacji ISO 50001:2018 

1. Zmniejszone koszty operacyjne 

Znaczne oszczędności finansowe można osiągnąć dzięki zwiększonej efektywności energetycznej (brytyjska agencja rządowa Office of Gas and Electricity Markets przewiduje wzrost cen energii o co najmniej 20% do 2020 r.). 

2. Poprawa wydajności 

Certyfikacja ISO 50001:2018 zachęca do bardziej efektywnego korzystania z zasobów, co z kolei zmniejsza liczbę roszczeń, zwrotów, ponownych procesów i odrzuceń, a to przekłada się na potencjalnie niższe koszty i przyspieszenie działań. 

 3. Zmniejszony ślad węglowy 

Aktywne ustalanie celów w taki sposób, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, wpływa pozytywnie zarówno na środowisko naturalne, jak i na budowanie wizerunku. 

4. Zgodność z prawem 

Certyfikacja ISO 50001:2018 pozwala zrozumieć, w jaki sposób wymogi ustawowe i regulacyjne wpływają na organizację i jej klientów. 

5. Sprawdzone poświadczenia biznesowe 

Niezależna weryfikacja w stosunku do uznanego na całym świecie standardu branżowego mówi bardzo dużo o firmie i jej podejściu biznesowym. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here