Czym jest access point? Czyli rozwiązania sieciowe dla firm.

Access point to inaczej punkty dostępowe, które coraz częściej budują sieć bezprzewodową wielu firm. W dzisiejszym poście scharakteryzujemy punkty dostępowe i wskażemy Państwu ich najważniejsze zalety oraz właściwości. Przedstawimy również firmę Ubiquiti- światowego lidera w zakresie rozwiązań punktów dostępowych. Zapraszamy do lektury!

Access Point – Definicja

apubiquiti

Urządzeniem, które pozwala na połączenie ze sobą dwóch różnych sieci komputerowych nazywa się access point. Oznacza to, że pozwala ono na połączenie sieci typu WLAN z siecią LAN. Jest to możliwe dzięki obecności różnych interfejsów w ich budowie. Najczęściej pracują one w oparciu o zaawansowane standardy takie jak IEEE 802.11 oraz IEEE 802.3.

Access point można zatem zdefiniować jako rodzaj urządzenia pozwalającego na połączenie ze sobą sprzętu, z których jeden działa w oparciu o sieć bezprzewodową, a drugi podłączony jest do Ethernetu. Z tego też powodu rozwiązanie to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dużych przedsiębiorstw, ponieważ zwiększa dostęp do zasobów firmy.

Charakterystyka punktów dostępowych firmy Ubiquiti

Firma Ubiquiti znajduje się wśród liderów światowych w zakresie dostarczania rozwiązań zaawansowanych punktów dostępowych. Ich produkty cenione są ze względu na ich nowatorski design, co sprawia, że bardzo dobrze komponują się z nowoczesnym wnętrzem każdego biura. Co więcej charakteryzują się niezawodnością.

Produkty Ubiquiti posiadają wysoką wytrzymałość. W ich procesie produkcji amerykański koncern zastosował materiały najwyższej jakości. Dzięki temu tworzone przez nich punkty dostępowe są ekonomiczne, mało awaryjne oraz pozwalają na konstruowanie wydajnych sieci.

Kolejną niewątpliwą zaletą produktów firmy Ubiquiti jest ich niewysoka cena. Sprzęt ten pozwala na wprowadzenie naprawdę zaawansowanych rozwiązań w firmie przy stosunkowo niewysokich kosztach.

Punkt dostępowy Ubiquiti: UniFi

unifi

UniFi niFiUniFi to cała seria urządzeń typu access point. Charakteryzuje je bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Tworzone przez nie połączenia bezprzewodowe są przede wszystkim bardzo wydajne. Co więcej ich konfiguracja przebiega bardzo szybko i jest niezwykle prosta. Dzięki temu zarządzanie siecią z ich pomocą jest bardzo efektywne.

Punkty docelowe UniFi pozwalają na uzyskiwanie dużych prędkości sieci przy równoczesnym zachowaniu ich wysokiej wydajność.

Punkt dostępowy Ubiquiti: airMax

Drugą linią urządzeń typu access point w ofercie firmy Ubiquiti jest airMax. Wśród nich należy wyróżnić innowacyjne serie: RocketM, Bullet M, NanoStation M, PowerBridge, NanoBeam M. Z ich pomocą będą mogli Państwo stworzyć zaawansowane środowiska sieciowe we własnej firmie. Pozwalają na stworzenie szybkich bezprzewodowych sieci, które działają w nawet bardzo trudnych obszarach.

Anteny firmy Ubiquiti: airFiber

Access point firmy Ubiquiti tworzone są także poprzez innowacyjne anteny. Ich obecność pozwala na wzmocnienie szybkości oraz wydajności danej sieci. Wśród wielu zalet tej serii nie sposób pominąć ich niezwykłej ergonomii oraz kompatybilności z innymi urządzeniami tego producenta. Co więcej anteny airFiber określane są również jako bezawaryjne rozwiązania, które są również bardzo odporne na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, słońce czy wiatr.

Najciekawsze urządzenia typu access point firmy Ubiquiti

Pierwszym z modeli punktów dostępowych, które chcielibyśmy przedstawić Państwu w tym artykule jest UniFi UAP. Działa on na odległość nawet 120 metrów. Jego obecność zwiększy zasięg sieci bezprzewodowej i z tego powodu świetnie sprawdzi się w przypadku wielu firm.

Kolejnym rozwiązaniem jest Ubiquiti UAP-PRO, który działa w oparciu o standard typu IEEE 802.11 a/b/g/n. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest bardzo prosta konfiguracja, którą można wykonać już z poziomu przeglądarki internetowej.

Ubiquiti UAP-AC-PRO to kolejny ciekawy punkt dostępowy zaproponowany przez firmę Ubiquiti. Jest to najbardziej wydajne urządzenie w tej serii. Może on działać zarówno we wnętrzu budynku jak również poza nim. Jest to możliwe, ponieważ posiada specjalnie przygotowaną obudowę, która chroni go przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Dodatkowo w ofercie firmy Ubiquiti znajdziecie Państwo również szereg innych urządzeń typu access point. Ich szczegółowy wykaz znajdziecie Państwo na stronie naszej firmy thomas it. Co więcej nasi eksperci z przyjemnością pomogą również w wyborze odpowiedniego rozwiązania dla Państwa firmy w zakresie punktów dostępowych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here