Działalność gospodarcza może być prowadzona albo w formie indywidualnej działalności albo w formie spółek kapitałowych. Wybór formy prowadzenia działalności zależy od indywidualnych potrzeb. Prowadzenie spółek kapitałowych, np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.), jest zazwyczaj droższe niż prowadzenie działalności gospodarczej. Jednak jest formą bezpieczniejszą, gdyż wspólnik odpowiada tylko do wysokości swoich udziałów za zobowiązania spółki.

Przy działalności gospodarczej, osoba, która ją prowadzi, odpowiada za zobowiązania związane z prowadzeniem działalności całym swoim majątkiem. Rejestracja spółek kapitałowych, w tym spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, nie jest procesem skomplikowanym. Więcej o rejestracji spółek można znaleźć w Internecie. Cały proces rejestracji spółek jest dokładnie opisany. Jednak rejestracja spółek może przerazić osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w świecie biznesu. Więcej o rejestracji spółek można wówczas się dowiedzieć u adwokata lub w kancelarii prawniczej.

Mieszkańcy Rzeszowa będą mieć pomoc na miejscu. Adwokat w Rzeszowie, który doskonale wie, co to jest rejestracja spółki, opowie więcej o rejestracji spółki, niż post na ogólnodostępnym blogu prawniczym. Adwokat Rzeszów będzie potrzebował pełnomocnictwa, aby rejestracja spółek mogła mieć miejsce. Nie zawsze ten proces przebiega bezproblemowo. Często Krajowe Rejestry Sądowe (KRS), w kompetencji których jest rejestracja spółek, udostępnia więcej o rejestracji spółek w formie folderów, dostępnych na korytarzach sądu. Adwokat w Rzeszowie będzie pomocny, jeżeli KRS postanowi, że są błędy formalne i wyznaczy termin do ich usunięcia. Fachowiec zrobi to szybciej, nie popełniając kolejnych błędów. Po dokonaniu rejestracji spółki i wpisaniu spółki do rejestru KRS, sąd przesyła postanowienie o wpisaniu spółki do rejestru spółek. Od tego momentu spółka przestaje być spółką w organizacji, a staje się pełnoprawnym podmiotem stosunków gospodarczych w państwie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here