Wirtualne biuro – co to jest?

Wirtualne biuro jest jedną z rewolucyjnych opcji dla przedsiębiorców mających na celu wynajmowanie miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej nie będąc fizycznie na miejscu. Jest to jedna z zalet, na której skupimy się w dalszej części artykułu. To rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które otworzyły jednoosobową działalność gospodarczą. Jest to uniwersalna możliwość prowadzenia działalności zdalnie. A co za tym idzie? Wiążę się to z minimalizacją kosztów utrzymania biura oraz możliwością pracy z dowolnego miejsca na ziemi, nawet z domu. Ponadto nasza rejestracja firmy może przypadać na dom co i tak nie powoduje kolizji z naszymi wydatkami domowymi.

Jak to działa? 

Jego działanie również nie jest skomplikowane. Polega na wykupieniu abonamentu na wirtualny adres młody przedsiębiorca. Dzięki temu przedsiębiorca rejestruje działalność w ekskluzywnej lokalizacji za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. To jest wszystko co musisz w tym kierunku zrobić. Resztą  zajmą się pracownicy wirtualnego biura. Ich zadaniem będzie poinformowanie właściciela o przychodzącej korespondencji.

Czy warto? 

Zależy komu tego typu przedsięwzięcie przypadnie do gustu. Pomimo, iż taki rodzaj prowadzonej pracy zdalnej wydaje się wygodnym rozwiązaniem, nie każdemu może podpasować. Mam tu na myśli osoby w podeszłym wieku, którzy zdecydowanie lepiej poruszają się w stacjonarnym trybie pracy. Natomiast niewątpliwie dla początkujących przedsiębiorców jest to świetna alternatywa do pracy zdalnej przy czym mogą oni prowadzić swoją działalność z dowolnego miejsca na ziemi. Osoby zaczynające swoją przygodę bez większego kapitału na start również wezmą pod uwagę to rozwiązanie. Nie da się zaprzeczyć, że biura wirtualne są znacznie bardziej wydajne ekonomicznie. Mogą zapewnić dużą oszczędność początkującym przedsiębiorcom, dzięki czemu zapewniają małym firmom większą szanse na przetrwanie.

Czy wirtualne biuro to legalne rozwiązanie?

Oczywiście, korzystanie z biura wirtualnego jest całkowicie legalne. Jako adres Twojej firmy możesz zatem stosować adres biura wirtualnego, z którym podpiszesz stosowną umowę. Oto potwierdzenie udowadniające, że faktycznie jest to legalny sposób na pracę zdalną z dowolnego miejsca na ziemi:

(…) w obecnych realiach obrotu gospodarczego, przy uwzględnieniu współczesnych technologii, czynności zarządcze i działalność gospodarcza są i mogą być prowadzone w dowolnym miejscu, także przy wykorzystaniu tzw. biur wirtualnych czy biur coworking (dzielonych). – Naczelny Sąd Administracyjny 2014 „II FSK 3549/13”-.

Dla kogo to jest (szczegóły)?

Praktycznie każdy może zacząć wirtualne biuro do pracy zdalnej. Natomiast kto tak naprawdę powinien zwrócić na to rozwiązanie szczególną uwagę? Poniżej zamieszczona jest grupa osób z branż, dla których prowadzenie tego typu działalności jest dobrym pomysłem:

  • copywriterów
  • przedsiębiorców
  • osób wykonujących pracę zdalną
  • freelancerów
  • headhunterów
  • start-upów

Czego potrzebuję na start?

Największą zaletą prowadzenia biura wirtualnego jest mały zasób narzędzi do postawienia pierwszych kroków. Jedynie czego potrzebujesz, to:

  • internet
  • telefon/laptop
  • zacisze domowe

I nie oszukujmy się. Osoby czytające nasz artykuł posiadają już wszystkie narzędzia niezbędne do działania! Szukasz wirtualnego biura? Wejdź na stronę Wirtualne Biuro w Warszawie i zapoznaj się z naszą ofertą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here