Bitcoin jak magnes nieustannie przyciąga nowe rzesze inwestorów. Zaprawieni w bojach na giełdach i rynku forex szukają nowych wyzwań i możliwości zysku. Skala ruchu kursu bitcoina jaki dokonał się na przestrzeni kilku lat jest wręcz zadziwiająca. Swego czasu szczęśliwcy mogli go nabyć na grosze. Teraz są milionerami. Obecnie bitcoin kosztuje w przybliżeniu 27 000 złotych. Według niektórych analityków to szczyt możliwości tej kryptowaluty i teraz nastąpi już tylko spadek kursu. Odradzają oni inwestowanie w tę kryptowalutę. Ale z kolei inni specjaliści wieszczą przed bitcoinem świetlaną przyszłość. Według nich jego kurs będzie nadal rósł i pozwoli zarobić jeszcze wielu inwestorom. Zarabianie na bitcoin jeszcze dla wielu inwestorów może być dobrą alternatywą wobec tradycyjnych instrumentów finansowych.

Zarabianie na bitcoin

Aby móc rozpocząć zarabianie na bitcoin powinieneś skorzystać z jednej z dostępnych giełd dedykowanych do handlu na tej kryptowalucie. Godne uwagi są z pewnością Bitmarket oraz Bitbay. Po założeniu konta możesz dokonać przelewu środków pieniężnych i rozpocząć inwestycje na bitcoinie. Zasady inwestowania są bardzo podobne do tych, które obowiązują na tradycyjnych giełdach. Najlepiej zakupić bitcoina kiedy jego kurs osiąga lokalny dołek i sprzedać go na szczycie. To spekulacja krótkoterminowa, która może przynieść małe zyski ale skumulowane. Natomiast jeśli chcesz zarobić naprawdę konkretne pieniądze powinieneś trzymać bitcoina z nadzieją, że na dwa lub trzy lata jego kurs będzie znacznie wyżej niż obecnie. Tak szacują niektórzy analitycy, którzy zwracają uwagę na fakt, że w obiegu może być tylko skończona ilości bitcoinów. Według obecnych prognoz będzie to liczba około 21 milionów bitcoinów. Według tych analityków jest popularność bitcoina nie spadnie, jego kurs powinien systematycznie rosnąć.

Kopanie bitcoinów

Jest jeszcze inny sposób, który pozwoli ci stać się posiadaczem bitcoina. To tzw. minning czy kopanie bitcoinów. Polega to na próbie rozbicia bloków systemu blockchain. Wtedy może powstać nowy bitcoin. Aby tego dokonać potrzebny jest specjalistyczny sprzęt – tzw. koparki do wydobywania bitcoina. To urządzenia zaopatrzone w potężne procesory i bardzo wydajny system chłodzący. Pracują dzień i noc nad rozwiązaniem problemu kryptograficznego, który rozbicie strukturę blockchain. Koparki są drogie. Musisz dobrze przekalkulować czy taka inwestycja będzie dla ciebie opłacalna. Dodatkowo urządzenie takie pobiera również bardzo dużo prądu. Również kopalnie, w których można wydobywać bitcoiny pobierają od górników prowizję. Wraz ze spadkiem kursu bitcoina może również spaść opłacalność tego przedsięwzięcia. Wydaje się, że wobec optymistycznych prognoz jednak warto zainwestować w sprzęt do kopania i podjąć próbę uzyskania nowego bitcoina. Kto wie jaką cenę może osiągnąć za kilka lat.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here