Matura to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka. To tak zwany egzamin dojrzałości, który charakteryzuje się nie tyle złożonością, co powagą. Od jego wyników zależy czy nasza kariera studencka będzie rozwijana w odpowiedni sposób, czy też zostanie zahamowana przez braki. Dlatego warto poznać 5 rzeczy, które uchronią nas przed katastrofą.

1. Powtórka najważniejszych zagadnień

Oczywiście tylko z tych przedmiotów, które zdajemy. Jednak taka specjalna, dokładna i dogłębna powtórka – nawet jeśli czujemy się mocni z danego przedmiotu – jest niezwykle przydatna i może sprawić, że nasze wyniki maturalne okażą się być dużo lepsze niż początkowo przewidywaliśmy.

2. Kurs językowy

Oczywiście, niby od języka samego w sobie niewiele zależy, ale napisana słabo matura nie otworzy przed nami drogi na dobre studia i do fajnej pracy. Dlatego warto przed maturą odbyć intensywny kurs angielskiego w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy innym polskim mieście, które słynie z akademickiego poziomu językowego. Dzięki temu będziemy pewni, że nasza matura będzie napisana na sto procent.

3. Skupienie się na najważniejszym

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Warto jednak wybrać sobie tylko kilka przedmiotów i nie przesadzać z nimi, gdyż ciągnięcie wielu srok za ogon jest… nieefektywne. Lepiej zrobić coś dobrze, ale w mniejszym zakresie, niż wiele średnich rzeczy.

4. Relaks

Co jeszcze warto zrobić przed maturą? Zrelaksować się! Czas na naukę już był, teraz czas na odpoczynek. Często jest to okres na kilka dni przed samymi egzaminami. Nie siedź w książkach wtedy, wyjdź, zrelaksuj się, odpręż! To z pewnością zda rezultat i przyniesie korzyści, gdy usiądziesz do pisania matury z otwartym umysłem.

5. Pomyśl

Brzmi to dość enigmatycznie, ale takim nie jest. Po prostu, warto na chwilę usiąść i pomyśleć o konsekwencjach, o tym czego chcemy oraz o stopniu w jakim przykładamy wagę do wyników z danego przedmiotu. Nie trzeba mieć zawsze maksymalnej puli. Trzeba natomiast być najlepszym tam, gdzie ma być nasza przyszłość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here