Niektóre sklepy internetowe chcąc przyciągnąć do siebie nowych klientów lub przypomnieć o sobie klientom, którzy już wcześniej korzystali z ich usług, przygotowują specjalne rodzaje elektronicznych kodów, których wpisanie podczas zakupów, upoważnia klienta do otrzymania procentowej zniżki na wybrany towar. Sklepy oferujące kody rabatowe robią to przede wszystkim z myślą o zwiększeniu sprzedaży i przyciągnięciu większej liczby klientów, którzy być może w przyszłości skorzystają również z ich podstawowej oferty.

Kto może oferować kody?

Dzięki nowoczesnym narzędziom informatycznym elektroniczne kody uprawniające do zniżki na wybrany asortyment lub całość asortymentu sklepu może oferować praktycznie każdy współczesny sklep internetowy. Sklepy oferujące kody rabatowe mogą określić, czy kody obowiązują na wszystkie oferowane przez nich produkty, czy jedynie na wybrany ich rodzaj. W ten sposób właściciele sklepów mogą przygotować bardziej precyzyjną ofertę dedykowaną konkretnej grupie odbiorców. Co warte podkreślenia, przy odpowiedniej promocji tego typu akcje cieszą się dużą popularnością wśród potencjalnych klientów i najczęściej mają duży wpływ na zwiększenie obrotów sklepu. Oczywiście sklep oferujący kod rabatowy na wybrany asortyment produktów musi liczyć się z obniżeniem zysku. Z drugiej jednak strony może zyskać na zwiększeniu wolumenu sprzedaży i przyciągnięciu nowych klientów, którzy mogą zainteresować się również jego pozostałą ofertą.

Skąd wiadomo, który sklep oferuje kody?

By akcja promocyjna przyniosła określony skutek, wpłynęła na zwiększenie sprzedaży, sklep musi ją odpowiednio rozreklamować. Sklepy oferujące kody rabatowe najczęściej reklamują się poprzez strony firmowe w mediach społecznościowych, zapewniając dostęp do kodu pod określonym warunkiem. Takim warunkiem może być polubienie sklepu, zapisanie się do newslettera lub wykonanie innej akcji, która przyniesie korzyść właścicielowi sklepu i klientowi, który ją wykona – klient otrzyma kod uprawniający do zniżki na zakup określonej grupy produktów. Informacji o aktualnych ofertach sklepów oferujących kody zniżkowe można szukać w wyspecjalizowanych serwisach internetowych, które grupują tego typu oferty. Korzystając z pośrednictwa takiego serwisu, zwykle wystarczy jedynie wskazać interesujący nas rodzaj asortymentu i zostaniemy skierowani do listu kodów rabatowych oferowanych przez wielu różnych sprzedawców.

Najprostszym sposobem na dotarcie do aktualnych kodów rabatowych jest śledzenie w mediach społecznościowych profili ulubionych sprzedawców i korzystanie z pomocy serwisów, które zbierają oferty promocyjne wielu różnych sklepów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here