Ethereum, czyli Ether (ETH), jest drugą po Bitcoinie najpopularniejszą kryptowalutą. Ma ona jednak ogromny potencjał wykraczający poza to, co oferuje Bitcoin. Ethereum to coś więcej niż tylko kryptowaluta – to także potężna platforma.

Ethereum oparte jest o blockchain, na którym działają zdecentralizowane aplikacje. Ethereum jest zasilane przez swoją rodzimą kryptowalutę, Ether (ETH). Wiele osób używa Ether i Ethereum zamiennie w odniesieniu do kryptowaluty, która często jest przedmiotem obrotu na giełdach takich jak Coinbase, eToro lub Binance.

Platforma Ethereum działa dzięki wykorzystaniu Etheru do finansowania inteligentnych kontraktów. Inteligentne kontrakty to programy, które automatyzują transakcje i umowy bez udziału centralnego organu.

Gdzie kupić Ethereum?

Najłatwiej kupić Ethereum na giełdzie kryptowalut. Oto kilka popularnych platform kryptowalutowych, które umożliwiają kupno, sprzedaż i handel na Etherze. Każda z nich oferuje różne funkcjonalności, dlatego warto przetestować kilka platform i wybrać tą, która najbardziej spełnia oczekiwania.

eToro

eToro to bogata w funkcje platforma handlu społecznościowego. Oferuje możliwość inwestycji w Ethereum oraz ponad 50 innych kryptowalut. Giełda obsługuje ponad 20 milionów użytkowników na całym świecie. Zobacz jak kupić Ethereum na eToro: https://www.kryptoporadnik.pl/jak-gdzie-kupic-ethereum-eth/

Coinbase

Coinbase jest znana z tego, że jest niezwykle przyjazna dla użytkownika i łatwa w użyciu. Ich opłaty są stosunkowo wysokie, ale ogólnie rzecz biorąc, ta platforma jest idealnym wyborem dla mniej doświadczonych użytkowników.

Kraken

Kraken jest jedną z największych giełd w Europie, choć obsługuje również USA i Kanadę. Oferuje użytkownikom możliwość dostosowywania transakcji handlowych i wiele funkcji, które przydają się podczas tradingu.

Gemini

Bezpieczna i dobrze zabezpieczona giełda, która działa w Europie, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Gemini oferuje transakcje w Bitcoin, XRP (zobacz jak kupić XRP) Ether. Ma niskie opłaty transakcyjne i jest jedną z największych giełd kryptowalutowych na rynku.

Staking kryptowaluty ETH, czyli sposób na maksymalizacje zysku

Jeśli chcesz zmaksymalizować swoje zyski z Ethereum, możesz rozważyć także staking Ethereum. W ramach stakingu deponujesz swoje monety na określony czas. Następnie są one wykorzystywane przez sieć do zatwierdzania transakcji na blockchainie. W zamian w nagrodę otrzymujesz odsetki, które są naliczane na Twoje konto ETH.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here