Wprowadzenie rat dla firm do własnego biznesu może przynieść przedsiębiorcy wiele korzyści. Na czym polega zatem ten model finansowania? Jakie są jego zalety? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Raty dla firm – na czym polega ten model płatności?

Raty dla firm, które są oferowane pod linkiem: https://pragmago.tech/raty-dla-firm/ to model płatności, który warto wdrożyć do swojego biznesu prowadząc sprzedaż B2B. W praktyce polega on bowiem na tym, że klient biznesowy dokonujący zakupów na naszej platformie może złożyć zamówienie bez konieczności jego natychmiastowego opłacania. Płatność za zamówione produkty może zostać rozłożona w tym przypadku na 3, 6, 9, 12, 24, lub nawet 36 rat, a wybór konkretnej opcji oraz wysokości raty pozostaje w gestii kupującego. Z punktu widzenia sprzedawcy, czyli przedsiębiorcy, który zdecydował się na wdrożenie rat dla firm do swojego biznesu istotne jest natomiast to, że otrzymuje on zapłatę za towar od razu, a uiszcza ją dostawca usługi finansowania. To właśnie na jego rzecz kupujący spłaca w przyszłości raty za zamówione produkty.

W jaki sposób wdrożyć raty dla firm do swojego biznesu?

Wdrożenie rat dla firm do biznesu sprowadza się w praktyce do integracji technicznej usługi finansowania z platformą sprzedawcy w modelu B2B. Co istotne, proces ten planowany i realizowany jest w ścisłej współpracy z dostawcą finansowania, który dba również o to, by usługa była dopasowana nie tylko do specyfiki danego biznesu, ale także funkcjonalności danej platformy zakupowej. W efekcie możliwe jest stworzenie oferty szytej na miarę oraz zadbanie o UX i UI, czyli sposób w jaki wdrożona funkcjonalność będzie działała i prezentowała się na stronie sprzedawcy. Poza tym dostawca usługi przeprowadza również szkolenie techniczne, które pozwala w pełni poznać możliwości wdrożonego modelu płatności, a co za tym idzie umożliwia wykorzystanie ich w pełni.

Dlaczego warto wdrożyć raty dla firm?

Wdrożenie rat dla firm do własnego biznesu to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorców realizujących sprzedaż w modelu B2B. Jest to efektem korzyści, które można w ten sposób odnieść, a wymienić wśród nich należy między innymi:

  • nawet trzykrotny wzrost średniej wartości koszyka zakupowego, co wynika z faktu, że kontrahenci, którzy nie muszą płacić od razu kupują z reguły chętniej i więcej;
  • brak ryzyka, ponieważ przejmuje je dostawca finansowania (nawet jeżeli kontrahent ostatecznie nie zapłaci);
  • wzrost przywiązania do marki, co powoduje, że sklepy oferujące płatność ratalną mogą liczyć na znacznie więcej powracających klientów;
  • szybką decyzję o przyznaniu finansowania, co wynika z faktu, że zazwyczaj jest ona wydawana w ciągu kilku minut;
  • wysoki limit finansowania, który może wynieść nawet 100 tys. złotych.

Podsumowując należy stwierdzić, że raty dla firm to model płatności, który jest korzystny zarówno dla przedsiębiorcy prowadzącego sprzedaż B2B, jak i jego klientów biznesowych. Już teraz warto zatem zdecydować się na jego wdrożenie, ponieważ jest to rozwiązanie, które umożliwia rozwinięcie biznesu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here