Masz nie lada problem, a mianowicie nie masz zielonego pojęcia czy większego doświadczenia w kontekście tego jak liczyć okres wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony?

Jak liczyć okres wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony?

Jeżeli pracowaliśmy nie dłużej niż 3 miesiące, to tutaj wedle ustawy i kodeksu pracy obowiązuje nas 14 dniowy okres wypowiedzenia, w przypadku gdy okres ten wynosił mniej niż 6 miesięcy, to musimy liczyć się z miesiącem kiedy będziemy mogli odejść z pracy.Pewnie, że niejednokrotnie oraz w wielu przypadkach w nieodpowiedni sposób podchodzimy do tego zagadnienia, a mianowicie nie wiemy jak liczyć okres wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony, w prawidłowy sposób. Oczywiście tutaj musimy przyjmować sam okres wypowiedzenia, a więc czasu kiedy rzeczywiście może zostać rozwiązany stosunek pracy, zakładając dzień zatrudnienia oraz złożenia wypowiedzenia, a tym samym tego jaki czas będziemy na to czekać. Jeżeli pracowaliśmy nie dłużej niż 3 miesiące, to tutaj wedle ustawy i kodeksu pracy obowiązuje nas 14 dniowy okres wypowiedzenia, w przypadku gdy okres ten wynosił mniej niż 6 miesięcy, to musimy liczyć się z miesiącem kiedy będziemy mogli odejść z pracy.

Najgorzej, bo aż trzy miesiące czekają osoby które w danym miejscu były zatrudnione dłużej niż 3 lata, a więc 3 miesiące to czas kiedy ich wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony wejdzie w przysłowiowe życie. Czy istnieje jakaś furtka lub szansa aby ten cały proces nie tylko usprawnić oraz przyśpieszyć? Jak najbardziej, w takiej sytuacji niekiedy istnieje możliwość obustronnego rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron, co za tym idzie na takie posunięcie często decydują się już sami pracodawcy. Zawsze należy jednak postępować wedle powyższego założenia, i nijako obowiązujących nas zasad, przy jednoczesnym co za tym idzie przygotowaniu niezbędnego wypowiedzenia w formie poprawnego dokumentu.

Co ma wpływ na okres wypowiedzenia umowy o prace na czas nieokreślony?

Właśnie wspomniany termin, jest nijako wyznacznikiem tego na jakich zasadach obowiązuje nas wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony, i trzeba go co za tym idzie przestrzegać w kontekście ewentualnych warunków. Pamiętajmy więc o tym fakcie, oraz co najważniejsze niech wypowiedzenie umowy o pracę ma uzasadnione oraz racjonalne zasady, a wdrożenie takiego dokumentu czy też podania pozwoli nam na realizacje jasno określonego przy tym celu. Jednym słowem, niech wypowiedzenie przyniesie efekt pod postacią rozwiązania stosunku pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here