Podejmując się zawodu lekarza już na etapie edukacji kierujemy się poczuciem misji i chęcią niesienia pomocy innym. To bardzo ciężki i wymagający, ale również szlachetny zawód. Jednak pieniądze też są czynnikiem, który może w takiej branży być koniem napędowym. Sporo lekarzy zastanawia się jednak nad tym jaki rodzaj zatrudnienia będzie najlepszy. Może być też tak, że jesteśmy od razu po studiach i nie nie wiemy jaką drogę obrać? Czy lepiej jest pracować na etacie czy prowadzić własną działalność? 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/lekarz-etat-czy-wlasna-dzialalnosc/

Praca na etacie – lekarz

Zaczynając od pracy na etacie musimy liczyć się z tym, że nie będziemy nic z pogodę pod względem siebie. Pracując u kogoś musimy myśleć własną, że pracodawcę będzie wymagał od nas jak największą ilość specjalizacji, które nie zawsze mogą nam odpowiadać. Pracując na etacie trudno będzie mieć na tyle elastyczny grafik, który pozwoli nam na wychodzenie z pracy, o której nam się podoba. Nie będziemy mogli pracować według własnych zasad, a będziemy musieli dostosować się do tego, co powie nas przełożony i niestety nie będziemy mogli się temu sprzeciwić. Dyżury również będą obowiązkowe i niestety nie będziemy mogli wcześniej się z nich urywać.

Własna działalność – praca lekarza

Ogromną zaletą pracę na własny rachunek jest przede wszystkim bycie szefem dla siebie. Dzięki temu czekają nas bardziej elastyczne godziny pracy i będziemy decydować o której wychodzimy i przechodzimy do niej przede wszystkim sami ustalamy też cennik, do którego będą dostosować się nasi pacjenci. Nikt nie będzie mówił nam co i jak mamy robić. Pozwoli nam to na pracę w specjalizacji, która nas interesuje.

Fajnym aspektem jest również to, że sami możemy ustalić wygląd naszej przychodni oraz gabinetu odnośnie indywidualne gusta. Nie musimy martwić się, że kolory, które gościły w naszym wcześniejszym miejscu pracy są odrażające dla nas i naszych pacjentów. Możemy decydować o wszystkim pod każdym względem i nikt nie ma wpływu na to, co finalnie zrobimy.

Zobacz też: http://www.mcsk.pl/lekarz-jak-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here