Wiele osób systematycznie zmienia stanowisko pracy, niekiedy robi to w okresie długiego zatrudnienia w danym miejscu, i nie wiedzą jak wypowiedzieć umowę o pracę na czas nieokreślony przez pracownika.

Jak wypowiedzieć umowę o pracę na czas nieokreślony przez pracownika?

jak wypowiedzieć umowę o pracę na czas nieokreślony przez pracownikaOczywiście istnieje taka możliwość, co za tym idzie najważniejsze w tej sytuacji jest zwrócenie uwagi na kilka ważnych kwestii, jedną z nich jest nic innego jak chociażby konieczność złożenia takiego wypowiedzenia. Tutaj jego przygotowanie ma uzasadnione podstawy i nijako rozpoczyna cały proces rozwiązania stosunku pracy, przy uwzględnieniu dodatkowo prawa w aspekcie kodeksu pracy. Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż właśnie od tego powinniśmy nijako zacząć a niekiedy wręcz rozpocząć naszą procedurę rezygnowania z pracy, złożenia wypowiedzenia w wyznaczonym dniu i uwzględnienia okresu przez jaki byliśmy zatrudnieni.

Zazwyczaj wynosi on 14 dni, jeden miesiąc a nawet trzy miesiące, uzależnione jest to od czasu w którym obowiązywała nas aktualna umowa o pracę na czas nieokreślony. Z tego też powodu właśnie takie kwestie powinny nijako być nie tylko brane pod uwagę lecz umożliwić nam mają rzeczywiście możliwość zrezygnowania z pracy w danym miejscu, na rzecz innego lub najzwyczajniej w świecie realizacji takiego celu. Nigdy nie starajmy się szukać jakichkolwiek luk prawnych, rzucać nieuzasadnione chorobowe a nawet przez okres trwania wypowiedzenia bagatelizować nasze obowiązki.

Zależy ci na polubownym rozwiązaniu stosunku pracy?

Porozmawiajmy z naszym pracodawcą, może takie rozwiązanie umożliwi nam coś nader ciekawego, a mianowicie polubowne rozwiązanie stosunku pracy, co może okazać się nader ciekawym oraz interesującym posunięciem w tego typu sytuacji. Duża część pracodawców nie chce na siłę trzymać danego pracownika, tylko znaleźć odpowiedniego na jego miejsce, to taki kompromis który często udaje się wypracować a nawet osiągnąć. Zatem mamy przynajmniej kilka możliwości z których powinniśmy a nawet należy skorzystać, i to jak wypowiedzieć umowę o prac na czas nieokreślony przez pracownika określa zwłaszcza sam kodeks pracy. Można się do niego zwrócić, jednak jak wspomniano powyżej istnieje jeszcze takie coś jak obustronne i polubowne rozwiązanie stosunku pracy, jest to nie tylko alternatywa ale coś co w wielu przypadkach powinno znaleźć zastosowanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here