Substancje wykorzystywane do ochrony rzepaku są różne. Jednak dzięki specjalnym mieszankom można uchronić uprawy przed różnego typu chorobami, mającymi negatywny wpływ na rośliny.

Wybór takiego preparatu nie jest dzisiaj trudnym zadaniem, tym bardziej, że mamy mnóstwo substancji opracowanych przez polskich producentów, jakie są idealnie dopasowane do warunków hodowlanych i powstających na ziemiach uprawnych chorób grzybiczych. Zazwyczaj jest polecanych kilka preparatów, które najlepiej ochronią rzepak, jak również jakie spełniają wyśmienicie swoją rolę w momencie interwencji.

Pośród wielu mieszanek herbicydowych można odnaleźć przynajmniej kilka preparatów wykorzystywanych w sytuacjach interwencyjnych oraz ochronnych np. w przypadku hodowlanego rzepaku. W otoczeniu nich odnajdziemy preparaty takie jak Jenot 110 EC, Major 300 SL oraz Zorro 300 SL. Każdy z wymienionych preparatów pełni odpowiednio swoją funkcję. W przypadku pierwszej pozycji herbicydowej mamy możliwość skutecznego zwalczania samosiewów zbóż, jak również chwastów. Pozycja druga herbicydowa zawiera chlopyralid a trzecia wykazuje bardzo obszerne spektrum działania na różnego typu chwasty. Są to środki ochronne, jakie są stosowane w sezonie wiosennym. Umożliwiają znakomitą dbałość o to, aby uprawy były korzystne dla rolnika i aby nie stało nic na przeszkodzie, co mogłoby mieć negatywne skutki na uprawy.

rzepak

Kompleksowe technologie herbicydowe

Technologie używane dzisiaj do ochrony roślin są na bardzo wysokim poziomie. Dzięki nim wszelkiego typu uprawy nie jest w stanie zaatakować nic, co mogłoby się przyczynić np. do zniszczenia rzepaku. Stosowanie takich preparatów według wskazówek producenta jest bezpieczne dla rolnictwa. A bogaty wybór produktów umożliwia dobór najlepszej mieszanki chemicznej, która jest w stanie zapewnić zdrowe i urodzajne plony. Na stronie internetowej ochrona herbicydowa rzepaku producenta odnajdziemy zarówno preparaty w formie herbicydów dedykowane rzepakowi, jak również inne mieszanki wykorzystywane podczas zwalczania chorób w obrębie roślin hodowlanych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here