Sposób na napisanie oferty pracy jest banalnie prosty. W pisaniu takiej oferty trzeba przyjąć pewien algorytm, a jeden z nich przedstawię ci w poniższych punktach:

  1. W punkcie pierwszym należy zawrzeć tytuł, np. „Poszukuję pracownika – stanowisko kasjer”.
  2. W tym punkcie należy napisać ogólne informacje o firmie, do której planujesz zatrudnić pracownika, napisz coś o sobie, o Twoich osiągnięciach na rynku, wypowiedź zwięzła i na temat do około 5 zdań.
  3. W tym punkcie możesz napisać dlaczego poszukujesz pracownika na dane stanowisko.
  4. Tutaj opisujesz stanowisko pracownika, a także funkcje, które będzie on pełnił na danym stanowisku i zawierasz informacje o tym, co oferujesz nowo zatrudnionemu pracownikowi.
  5. Jest to jeden z najważniejszych kwestii, ponieważ tutaj musisz określić czego wymagasz od osoby ubiegającej się o prace w Twojej firmie, czy musi posiadać jakieś prawo jazdy i jakieś dodatkowe kwalifikacje, podaj także przedział wynagrodzenia (od – do) pamiętaj, że nie może być to długa wypowiedź, ponieważ może ona zwyczajnie zniechęcić czytelnika.
  6. Określ jakiego rodzaju dokumentu wymagasz od osoby ubiegającej się o prace na danym stanowisku w Twojej firmie, czy jest to tylko CV czy może coś więcej, a także przypomnij o własnoręcznym podpisaniu klauzuli dotyczącej przetwarzania danych osobowych.

Oferta pracy jak napisać?

Oferta pracy jak napisać?Stosując się do powyższych punktów łatwo odpowiesz sobie na to pytanie a także sprawnie i szybko ją napiszesz. Osoba patrząca na schludną i dobrze wyglądającą ofertę pracy chętniej ją przeczyta, dlatego zadbaj też o jej wygląd, a nie tylko treść. Przypomnij sobie, może ty też kiedyś ubiegałeś się o pracę w jakiejś firmie, przypomnij sobie, jakie oferty wtedy czytałeś, jakie one były, to także pomoże ci wzorowo napisać ofertę pracy dla swojego nowego pracownika. Zapamiętaj ten tekst, a na pewno szybko znajdziesz osobę, która będzie chciała zacząć z Tobą owocną współprace. Aby zachęcić czytelnika do przeczytania twojej oferty, możesz także wyróżnić ją na różnych portalach społecznościowych. Powodzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here