Wśród ubezpieczeń na życie wyróżnia się świadczenia czyste i mieszane. Cechą wspólną obu zobowiązań jest zapewnienie finansowej ochrony uposażonemu w przypadku śmierci właściciela polisy. Wiele osób uważa, że świadczenie zdrowotne to dobra inwestycja. Inni natomiast sądzą, że to dodatkowe obciążenie portfela. Czy warto zatem decydować się na zakup polisy?

Zalety świadczenia

Ubezpieczenia życia i zdrowia to forma finansowej ochrony na wypadek nieoczekiwanych wydarzeń losowych. W przypadku śmierci właściciela polisy, uposażony ma prawo skorzystać z określonego przez firmę odszkodowania. Zakres świadczenia należy jednak dobrze przemyśleć i wybrać opcję dostosowaną do indywidualnych preferencji i prowadzonego trybu życia. Opis dostępnych pakietów znaleźć można na stronie firmy ubezpieczeniowej CUK.

Zbędny luksus

Polisa powinna być dobrze przemyślaną inwestycją, a nie realizacją chwilowych zachcianek. Jej zakup to dodatkowe obciążenie portfela osób, które nie mają bliskiej rodziny. Polisa nie jest również wskazana dla klientów, posiadających znaczne środki finansowe na lokatach oszczędnościowych. Osoby, których bliscy posiadają dobrze płatną pracę, także powinny przemyśleć zakup ubezpieczenia. Polisy stanowią formę finansowej ochrony, która jednak nie zawsze jest potrzebna.

Wiarygodne źródło

Przy zakupie polisy, warto zwrócić uwagę na historię oraz zakres usług towarzystwa ubezpieczeniowego. Na wielu stronach internetowych formularze kontaktowe wykorzystywane są w celach marketingowych, przez co klienci zasypywani są ofertami, które nie odpowiadają ich potrzebom. Przy wyborze polisy nie warto również kierować się wysokością składki jako głównym kryterium zakupu. Przed podpisaniem dokumentów należy zwrócić uwagę na Ogólne Warunki Umowy.

Polisa na życie to dobra forma finansowego zabezpieczenia dla osób posiadających rodzinę. Wybór odpowiedniego pakietu należy jednak dobrze przemyśleć. Proponowane formy świadczeń nie zawsze są adekwatne do sytuacji majątkowej każdego klienta. Odłożone oszczędności mogą bowiem okazać się wystarczającym zabezpieczeniem w przypadku nagłej śmierci lub choroby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here