Emigracja zarobkowa Polaków trwa w najlepsze. I prędko się to nie zmieni. Wciąż poziom życia oraz wysokość zarobków w Polsce i za granica dzieli przepaść. Wykonując najprostsze prace fizyczne na zachodzie jesteśmy w stanie zarobić kilkukrotnie większą ilość pieniędzy niż w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że fala emigracji zamiast maleć wciąż rośnie. Rozwija się dzięki temu także biznes polegający na pośrednictwie. W ostatnim czasie powstała niejedna agencja pośrednictwa pracy za granicą, która pomaga młodym Polakom w pierwszych krokach za granica.

Czym powinna się charakteryzować dobra agencja pośrednictwa pracy za granicą?

Podstawą przy wyborze odpowiedniej agencji pośredniczącej w znalezieniu pracy jest dokładne przestudiowanie umowy przed jej podpisaniem. Umowa może zawierać wiele niezrozumiałych punktów, które warto wyjaśnić już na samym początku współpracy z daną agencją. Powinniśmy sprawdzić wszystkie podstawowe zapisy w umowie dotyczące miejsca naszej przyszłej pracy, warunków w jakich ma się ona odbywać oraz oczywiście proponowanej płacy. Nie bez znaczenia są również informacje o ubezpieczeniu oraz karach umownych, jeśli takie będą miały zastosowanie. Dowiedzmy się również czy agencja zapewni nam pomoc prawną za granicą jeśli zajdzie taka potrzeba.

Każda dobra agencja pośrednictwa pracy za granica powinna zapewnić pracownikowi transport z Polski do docelowego kraju zatrudnienia. Często zdarza się także, ze agencja w porozumieniu z pracodawcą zapewnia transport z miejsca zamieszkania do miejsca pracy. Wynajmowany jest specjalny bus, który zapewnia transport wszystkim klientom agencji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla przyszłych klientów agencji.

Niektóre agencje zapewniają także pracownikom zakwaterowanie. Najczęściej są to większe mieszkania wynajmowane specjalnie dla zakwaterowania pracowników danej firmy. Jest to optymalne rozwiązanie także patrząc przez pryzmat wspólnych dojazdów do pracy.

Warto także sprawdzić opinie w internecie o danej agencji. Często niezadowoleni klienci pozostawiają ślad po swojej współpracy w internecie. Jeśli znajdziemy kilka negatywnych opinii o agencji, z którą zamierzamy rozpocząć współpracę to powinna nam się zapalić czerwona lampka.

Czy warto korzystać z oferty agencji?

Wszystko zależy od tego na ile jesteśmy sobie w stanie samodzielnie poradzić w nowym środowisku. Jaka jest nasza znajomość języka i realiów panujących za granicą oraz czy posiadamy tam już jakieś zaplecze w postaci chociażby znajomych, którzy od jakiegoś czasu mieszkają i pracują za granicą. Jeśli nie jesteśmy co do tego pewni lepiej skorzystać z usług agencji. Ich doświadczenie będzie na pewno niezwykle pomocne. Współpracując z wieloma pracodawcami za granica posiadają także bogatą ofertę zajęć z wielu gałęzi gospodarki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here