Jak dobrze zarobić? To chyba powszechny problem wśród Polaków. Zdecydowana większość naszego społeczeństwa boryka się z problemem za niskich zarobków. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i nawet zarabiając duże jak na polskie warunki, wciąż chcemy więcej. Sposobów na zarobek sporej ilości gotówki jest bardzo dużo. Tak na prawdę nic nas nie ogranicza. Wystarczy trochę determinacji, czasu i odrobinę szczęścia by zarabiać godne pieniądze.

Jak dobrze zarobić? Zmień pracę!

Obecnie w Polsce panuje tzw. rynek pracownika. Dramatycznie brakuje rąk do pracy. Bardzo duża liczba Polaków w wieku produkcyjnym wyjechała do pracy na zachód, gdzie mogą liczyć na większe zarobki. Brak pracowników w Polsce zmusza pracodawców do zatrudniania pracowników ze wschodu i do podnoszenia płac. Mając kilkuletnie doświadczenie w swojej obecnej pracy i nie mogąc liczyć na podwyżkę warto zastanowić się nad zmianą pracy. Portale ogłoszeniowe przepełnione są ofertami pracy. Większość pracodawców przyjmie nas z otwartymi rękami oferując pracę „od zaraz”. Również facebookowe grupy z ofertami pracy aż kipią od ilości ofert. Jeszcze kilkanaście lat temu była to sytuacja nie do pomyślenia by z własnej woli zwalniać się z pracy i szukać nowej. Dziś takie zachowania to już norma w obecnych realiach rynku pracy.

Praca za granicą

Innym sposobem na dobry zarobek jest wyjazd do pracy za granicę. Nawet kilkumiesięczny wyjazd pozwoli odłożyć konkretną sumę pieniędzy, raczej niemożliwą do odłożenia w przypadku wykonywania w Polsce podobnego zawodu. Pensje minimalne na zachodzie Europy osiągają trzykrotność minimalnego wynagrodzenia w Polsce. Jeśli dodamy do tego podobne koszty życia to nie mamy co się zastanawiać.

Na zachodnim rynku także cały czas panuje deficyt pracowników. Pracownicy przyjeżdżający z Polski są bardzo cenieni na zachodnim rynku, głównie za pracowitość. Jadąc nawet w ciemno nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem pracy.

Dla bardziej ostrożnych istnieje możliwość skorzystania z usług jednej z agencji pracy pośredniczących w zatrudnieniu Polaków za granica. Podpisując umowę z taką agencją nie musimy się martwić o żadne formalności. Wszystko załatwiane jest na drodze agencja – pracodawca.

Podniesienie kwalifikacji

Zawsze warto jest podnosić swoje kwalifikacje. Jest to najprostsza droga do znalezienia nowej, lepiej płatnej pracy. Stanowi też mocny argument w negocjacjach z obecnym pracodawcą mających na celu wywalczenie podwyżki. Warto zapisać się na kurs podnoszący nasze kwalifikacje w dziedzinie w której pracujemy. Nic nie stoi także na przeszkodzie aby się przekwalifikować. Obecnie w Polsce brakuje pracowników w sektorze IT. A wspomnieć należy, że jest to jedna z lepiej opłacanych branż w Polsce. Może więc warto zainteresować się kursami doszkalającymi w którejś z gałęzi IT?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here