Czasami dochodzi do sytuacji, kiedy praca wpływa negatywnie na nasze zdrowie i nie jesteśmy w stanie dłużej w niej pracować. Nie mniej jednak, sytuacja życiowa, w jakiej się znajdujemy nas do tego zmusza – kredyt hipoteczny czy jakikolwiek inny, to poważne zobowiązanie, które bardzo często blokuje nas jeśli chodzi właśnie o zmianę pracy.

Czy na zwolnieniu lekarskim można złożyć wypowiedzenie z pracy?W związku z powyższym, wiele osób decyduje się na pozostanie u obecnego pracodawcy, a co za tym idzie dalsze nadwyrężanie swojego zdrowia. Jeśli mówimy o zdrowiu, to chodzi tutaj o jego szerokie pojęcie, więc zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. W przypadku tego pierwszego, to na jego utratę narażeni są głównie pracownicy fizyczni, jednak jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, to dotyczy ono zarówno pracowników fizycznych, jak i zawodowych i wiąże się ono przede wszystkim z atmosferą w pracy i stosowaniem ewentualnego mobbingu wobec pracowników.

Wiele osób, w związku z utratą zdrowia w pewnym momencie rozpoczyna leczenie, a co za tym idzie pozostają na zwolnieniu lekarskim. Niektórzy są zdesperowani do tego stopnia, że absolutnie nie wyobrażają sobie tego, aby po okresie rekonwalescencji powrócić znów do środowiska przez które stracili zdrowie, dlatego też zastanawiają się nad tym, czy na zwolnieniu lekarskim można złożyć wypowiedzenie z pracy?

Czy na zwolnieniu lekarskim można złożyć wypowiedzenie z pracy?

Jak się okazuje, wiadomość jest dla nich dobra, ponieważ jak najbardziej można to zrobić. Żadne przepisy prawa, nie zabraniają tego, w związku z czym śmiało można wysłać wypowiedzenie z pracy za pośrednictwem poczty. Należy pamiętać o tym aby nie bać się zmian, ponieważ w momencie utraty przez nas zdrowia, nie będziemy mieli możliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy, w związku z czym jeżeli rzeczywiście nasza aktualna praca przyczynia się do tego, że opadamy z sił, powinniśmy jak najszybciej rozpocząć poszukiwanie nowej. Jeżeli sprawia nam to trudność, istnieją różne agencje pośrednictwa pracy, które udzielają wsparcia przy poszukiwaniu zatrudnienia, wówczas może zdarzyć się, że stosunkowo szybko będziemy mogli zmienić pracę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here