Rynek e-commerce w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Według raportu Gemiusa w 2018 roku w sklepach internetowych pieniądze zostawiła około 56% badanych, rok później było to już 62%. Zakupy internetowe stają się coraz bardziej powszechne i każdy z nich korzysta. Do takich sklepów przyciągają nas przede wszystkim atrakcyjne ceny oraz niskie koszty przesyłki, a także szybkość ich realizowania. Przez wcześniejsze dobre doświadczenia związane z kupowaniem rzeczy online, wiemy że jest to bezpieczne oraz chętnie z tego korzystamy. Sprawdź dlaczego e-commerce w naszym kraju jest tak bardzo popularne. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/e-commerce-w-polsce/

E-commerce w Polsce rok 2019

Dostęp do internetu w Polsce deklaruje ponad 83% osób. Jest to potężna ilość licząca 27,5 miliona osób. Spośród wszystkich użytkowników, zakupy online zrobiło Przynajmniej raz w życiu 62% z nich. Zdecydowana większość z nich i jest zwolennikiem internetowych polskich sklepów. Jest to 6/10 zakupoholików wybierających polskie e-sklepy.

Rynek e-commerce w Polsce

Według badań najchętniej zakupy w sklepie internetowym robią osoby w wieku 35 – 49 lat. Większość z tych osób posiada wykształcenie średnie lub wyższe. Co ciekawe, w internecie zakupy robią najczęściej osoby mieszkające w miastach do 200 mieszkańców.

Co najczęściej kupują polscy internauci?

Do najczęściej kupowanych przedmiotów zaliczamy:

• odzież, 

• dodatki, 

• akcesoria, 

• obuwie, 

• płyty, 

• książki, 

• filmy, 

• kosmetyki i perfumy

Mężczyźni najchętniej kupują sprzęty RTV/AGD, urządzenia mobilne i akcesoria GSM, samochody i części samochodowe, ubezpieczenia, gry, sprzęt i oprogramowanie komputerowe, artykuły kolekcjonerskie. 

Osoby do 24 roku życia, czyli młodsi internauci, znacznie chętniej niż inne osoby zaopatrywany się w bilety do kina czy też teatru, gry i oprogramowanie komputerowe oraz multimedia. 

Wartość rynku e-commerce w Polsce

Pod koniec 2019 roku rynek e-commerce to około 50 miliardów złotych. Daje to naszemu krajowi 13 te miejsce pośród najbardziej dynamicznie rosnących rynków e-commerce na całym świecie. Ponad połowa badanych osób twierdzi, że w 2020 roku wydana zakupy tyle samo pieniędzy niż w roku poprzednim. Na większe wydatki szykuje się 1/3 badanych internautów.

Zobacz też: http://www.mcsk.pl/zakupy-przez-internet-zwroty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here