Weterynarz powinien pracować z poczuciem misji oraz wielkiej miłości do zwierząt. Jednak nie przeskoczymy faktu, że oprócz pasji trzeba jeszcze zarobić pieniądze. Czy praca weterynarza jest dobrze intratna? Ile wynosi mediana zarobków weterynarze oraz na jakie stawki może on liczyć? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-weterynarz/

Specjalizacje zawodowe weterynarza

Głównym czynnikiem, który może podnieść wysokość wynagrodzenia w tym zawodzie jest wyrobienie sobie specjalizacji zawodowej. Do tego potrzebne nam będzie minimum 2 lata praktyki, zaliczenia kursu oraz złożenia wniosku do komisji Spraw Specjalizacji Lekarzy Weterynarii. Specjalizacja, które możesz sobie wyrobić to między innymi: choroby koni, rozród zwierząt, choroby trzody chlewnej, choroby psów, choroby kotów, choroby drobiu, choroby ptaków ozdobnych i wiele innych. Podobnie wybrać możesz sobie chirurgię czy radiologię weterynaryjną czy diagnostykę laboratoryjną. 

Mediana zarobków wynikająca z pracy weterynarza

Wysokość zarobków może różnić się w zależności od miejsca, w którym jesteśmy zatrudnieni oraz zakresu działalności, w którą wykonujemy. Przeciętnie w naszym kraju jako osoba zajmująca się leczeniem zwierząt zarobimy około 4220 zł brutto. Jest to mediana, która wynika z tego, że połowa wszystkich weterynarzy zarabia kwoty w przedziale 3390, a 5340 zł brutto. Oznacza to, że zarobki weterynarza dzielą się na połowę. Kwoty te wynikają z różnych warunków zatrudnienia, a także stanowisk pracy. Pozostała połowach fachowców dzieli się na dwie ćwiartki, który z kolei dzielą się na kwoty poniżej i poniżej wymienionego wyżej pułapu. Część weterynarzy pracuje w kilku miejscach naraz, co pozwala inna zrobienie znacznie większych kwot. Dobrze prosperujący weterynarz może liczyć na wynagrodzenie wynoszące nawet 10 000 zł miesięcznie.

Zobacz też: http://samznatury.pl/polozna-jak-nia-zostac/

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here