Kontrakt czy umowa o pracę? Takie pytanie zadaje sobie chyba wiele osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ to nader poważna sprawa. Nie trzeba chyba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że co jak co, ale praca to podstawa naszej egzystencji i trzeba o nią po prostu odpowiednio zadbać. Byłoby idealnie, gdyby każdy mógł być zadowolony ze swojego zajęcia, ale czasami tak, niestety, nie jest. No cóż, takie życie. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. W pracy spędzamy jednak sporą część naszego życia i byłoby dobrze, gdyby wykonywane przez nas zajęcie przynosiło nam satysfakcję, w tym również tą finansową. Pewnie, zawsze można sobie zmienić zawód, ale nie zawsze przecież możliwe jest takie wyjście.

Kontrakt czy umowa o pracę?Choć z drugiej strony patrząc, w obecnych czasach chyba jak w żadnych innych jest to dużo łatwiejsze zadanie. Dlaczego? Przede wszystkim za sprawą internetu. To potężne medium praktycznie zrewolucjonizowało nasze życie, bo to bezsprzecznie epokowy wynalazek. Można go chyba zestawić z takimi osiągnięciami ludzkości jak wynalezienie druku czy teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika. Prawdę mówiąc, nie bylibyśmy chyba już w stanie funkcjonować bez stałego dostępu do sieci. No cóż, człowiek ma to do siebie, że nader szybko przyzwyczaja się do różnych udogodnień i później z nich po prostu a co dzień korzysta.

Kontrakt czy umowa o pracę?

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo mieliśmy się w nim zastanowić, czy lepszy jest kontrakt czy umowa o pracę, a nieco odbiegliśmy od meritum. Zatem do rzeczy. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo każdy z nas ma przecież inne zdanie na ten temat oraz inne preferencje w tym zakresie. Jedni powiedzą, że zdecydowanie korzystniejsza jest umowa o pracę, a inni z kolei będą twierdzić, że kontrakt. Dużo na pewno zależy od tego, jakie warunki oferuje nam pracodawca pod każdą z tych opcji. Czasami zdarza się, że rzeczywiście korzystniejszy jest kontrakt, a innym razem jednak umowa o pracę. Tak więc, każdy przypadek jest inny i trzeba go rozpatrywać indywidualnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here