Praca chałupnicza w domu od zawsze kojarzy się z osławionym składaniem długopisów. Jest to jednak zła sława. Wielu ludzi przekonało się na własnej skórze o tym, że w większości przypadków jest to zwyczajne oszustwo i nie ma możliwości godnego zarobku tą metodą. Dzięki internetowi mamy wiele nowych możliwości zarobku w domu. Nie jest to może praca stricte chałupnicza, ale pozwala przebywając w domu dorobić kilkaset złotych do domowego budżetu.

Nowoczesna praca chałupnicza w domu

Internet całkowicie zmienił postrzeganie pracy w domu. Teraz praca jako freelancer stała się wręcz modna w niektórych kręgach. Coraz więcej pracowników z branży IT wybiera właśnie ten rodzaj pracy. Praca na etacie w biurze przestaje budzić zainteresowanie wśród potencjalnych i aktualnych pracowników.

Tworzenie stron internetowych

Jeśli mamy podstawową wiedzę z zakresu tworzenia stron internetowych przy użyciu na przykład systemu WordPress możemy oferować swoje usługi w internecie. Wciąż jest bardzo duży popyt na tego typu usługi. Ceny stron internetowych zaczynają się od kilkuset złotych i potrafią osiągać nawet kilka tysięcy złotych za bardziej rozbudowane witryny.

Ogłaszać możemy się na popularnych portalach ogłoszeniowych takich jak olx.pl (dawna tablica.pl) czy gumtree.pl. Coraz więcej ogłoszeń można też znaleźć na grupach społecznościowych w portalu Facebook.

Warto również zapytać wśród znajomych czy ktoś nie potrzebuje akurat strony internetowej aby rozwinąć swój biznes.

Copywriting

Jest to zajęcie dla wszystkich tych, którzy lubią swoje myśli przelewać na papier, w tym przypadku na ekran monitora. Pisząc artykuły na rozmaite strony internetowe można całkiem sporo dorobić do pensji. Na portalach typu goodcontent.pl lub textbookers.com codziennie dodawane się dziesiątki nowych zleceń na wykonanie tekstów różnej długości i z rożnej tematyki. Początkowe stawki może nie są zbyt zachęcające gdyż sięgają kilku złotych za 1000 znaków tekstu. Nabierając jednak wprawy można zacząć zarabiać na znacznie bardziej dochodowych zleceniach lub nawiązać kontakt ze stałymi zleceniodawcami. Zaawansowani copywriterzy potrafią zarabiać nawet kilkaset złotych za jeden artykuł o długości kilku tysięcy znaków.

Zarabianie na własnej stronie internetowej

W międzyczasie możemy stworzyć też własną stronę internetową – bloga. Pisząc na nią regularnie artykuły zyskamy ruch z wyszukiwarki i będziemy mogli zacząć zarabiać na dzierżawie powierzchni reklamowej, sprzedaży artykułów sponsorowanych, promocji programów partnerskich itp.

Budżety reklamy internetowej wielu firm sięgają milionów złotych. Nic nie stoi na przeszkodzie aby część tego tortu przypadła nam. Wystarczy tylko stworzyć interesującą dla użytkowników stronę i regularnie uzupełniać ją o nowe ciekawe artykuły.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here